Przejdź do treści

Witamy w PLGrid

Infrastruktura PLGrid pozwala na prowadzenie badań w oparciu o symulacje i obliczenia z wykorzystaniem klastrów i rozproszonych zasobów komputerowych. Użytkownikom daje możliwość korzystania z mocy obliczeniowej najszybszych superkomputerów w Europie i wielokrotnego zwiększenia skali obliczeń prowadzonych w ramach badań naukowych. Dostęp ten jest darmowy dla naukowców i osób pomagających w badaniach, zatrudnionych na polskich uczelniach. Z usług PLGrid mogą korzystać również doktoranci, studenci i współpracownicy zewnętrzni.

Jak założyć konto?

Pierwszym krokiem do uzyskania dostępu do zasobów jest założenie konta w infrastrukturze PLGrid

Link do rejestracji

  • Wybierz kafelek odpowiadający Twojej obecnej afiliacji
  • Wypełnij i wyślij formularz rejestracyjny
  • Niektóre pola w formularzu są obowiązkowe – prosimy o podanie obywatelstwa i numeru telefonu (informacja ta wykorzystywana będzie w przyszłości wyłącznie do weryfikacji użytkownika)
  • Zalecane jest uzupełnienie profilu o informacje rozszerzone: stopień naukowy i numer ORCID lub ReaserchID
  • Zaznacz wymagane zgody

Zakladanie nowego profilu

Informacja

  • Możesz mieć tylko jedno konto użytkownika PLGrid
  • Jeśli stracisz do niego dostęp, skontaktuj się z naszym Helpdeskiem
  • Jeśli Twoje dane zmienią się, możesz je edytować w swoim profilu

Konta Podopiecznych

Niektóre typy kont w PLGrid są specjalnie zdefiniowane dla Podopiecznych (osób, które nie posiadają tytułu doktora i/lub nie są zatrudnione w polskiej jednostce badawczej, ale prowadzą badania we współpracy z polskimi naukowcami). Dotyczy to studentów, doktorantów, naukowców bez stopnia doktora oraz emerytowanych lub zagranicznych współpracowników. W takim przypadku należy wybrać odpowiedni kafelek. Następnie w formularzu wprowadź oficjalny uczelniany adres e-mail swojego Opiekuna naukowego w infrastrukturze PLGrid i kliknij w pole Następny krok w celu uzupełnienia danych osobowych.

Zakladanie nowego profilu Podopiecznego


Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2024